Czy biurko gamingowe ma służyć wyłącznie do grania? Co za tym idzie, nie jest ono przeznaczone do nauki bądź pracy? Czy jeśli gaming w czystej postaci mnie nie interesuje, biurko gamingowe nie jest dla mnie? Takie wątpliwości z pewnością nasuwają się, gdy zastanawiamy nad kupnem biurka. Pracując bądź ucząc się zdalnie, wykonując pracę na siedząco, która obciąża nasz kręgosłup bądź po prostu przeglądając Internet lub opłacając bieżące rachunki, biurko stanowi jeden z ważniejszych mebli w naszych domach. Według nas, twierdzenie, że biurko gamingowe nie ma zastosowania poza graniem na nim w gry komputerowe jest bardzo niesprawiedliwe i niezbyt trafne. Więc jak to w końcu jest z tymi biurkami gamingowymi? Przedstawimy Wam naszą perspektywę, którą wypracowaliśmy na podstawie obserwacji rynku, a także na bezpośrednim kontakcie z klientami.
W Intrenecie można znaleźć całą masę memów, według których wystarczy do standardowego biurka dodać led, aby stało się one gamingowe. Jest to bardzo płytkie podejście do sprawy, ponieważ samo oświetlenie nie sprawi, że biurko będzie praktyczniejsze i bardziej komfortowe w użytkowaniu. Niewątpliwie, ledowe oświetlenie doda mu ponadprzeciętnego charakteru, skupi na nim wzrok i ciekawość, ale poza tym – nic więcej. Na gamingowe określenie zasługują biurka, które oprócz ekstrawaganckiego wyglądu posiada szereg udogodnień, które pomogą np. w ukryciu kabli i sprawią, że się one nie poplączą lub ułatwią utrzymanie porządku na blacie – mowa o szufladzie, uchwycie na słuchawki lub na napój. Biurko gamingowe podnosi zatem komfort użytkownika w takim samym stopniu przy gamingu, jak i przy pracy zdalnej czy odrabianiu lekcji. Każdemu przecież zależy na wygodzie i wykorzystaniu możliwości mebla w stu procentach. Dlaczego zatem z dobrodziejstw idących za biurkiem gamingowym mają korzystać jedynie ci, którzy określają się mianem gamerów?
Według nas biurka gamingowe nie powinny być szufladkowane i stereotypowo przeznaczone jedynie dla profesjonalnych graczy. Z jego zalet, na swój własny sposób, skorzystać również mogą uczniowie, studenci czy pracownicy na tzw. home office. To dodatki, takie jak np. HUBy z dodatkowymi USB i portami dźwiękowymi, sprawiają, że biurko nabiera swojego charakteru i decydują o jego przeznaczeniu. Zamiast schylać się do swojego PC i szukać wolnego portu, masz wszystko dostępne w zasięgu ręki. Innym ulubionym dodatkiem stała się ładowarka indukcyjna wbudowana w blat. Jeśli spędzasz dużo czasu przy biurku, prawdziwym zbawieniem będzie dla Ciebie to małe i bardzo estetyczne rozwiązanie. Zapomnisz o dodatkowym kablu na blacie oraz o ciągłym szukaniu swojej ładowarki. Przy utrzymaniu porządku niezawodny jest również uchwyt hydrauliczny na monitor, który w każdym momencie możesz regulować w dowolny sposób. To Ty decydujesz jak blisko i na jakiej wysokości jest ustawiony Twój ekran, w zależności od tego czy siedzisz, leżysz czy stoisz. Gwarantujemy, że to nie tylko fajny gadżet, ale i praktyczny dodatek, podnoszący komfort użytkowania na wyższy level.
Mówiąc o akcesoriach dodających gamingowego charakteru nie możemy nie wspomnieć o naszej nowości – podnóżek. Brzmi śmiesznie, ale tylko na pierwszy rzut oka. Im dalej zagłębialiśmy się w temat, a w tym przypadku w opinie oraz doświadczenia naszych klientów, tym bardziej czegoś brakowało w biurkach jakie znaliśmy. Gamingowe biurko nie tylko designersko wygląda, wygoda, którą zapewnia użytkownikowi również ma przewyższać swoje standardowe wersje. Zaprojektowany przez nas podnóżek da ulgę Twoim zmęczonym kilkugodzinną pozycją siedzącą nogom. Każdy z nas pewnością lubi siedzieć bądź leżeć z nawet odrobine podniesionymi nogami, co do tej pory było abstrakcją przy korzystania z biurka. Wykorzystując ten prosty dodatek gamingowy nie tylko sprawisz prezent swoim plecom, ale również powiększysz swoją przestrzeń do przechowywania, np. gier, książek, płyt.
Oczywiście, każdy z nas ma inne upodobania oraz potrzeby. Nasze środowiska pracy, nauki, zainteresowań warunkują to, jakiego wyposażenia potrzebujemy. Dla jednych najważniejsze jest duże pole robocze blatu, m.in. o wymiarach 160-180 cm, dla innych stabilność całej konstrukcji, która sprawia, że ruch myszki jest jak najbardziej precyzyjny. Dlatego w doborze odpowiedniego wyposażenia najważniejsze jest kierowanie się własnymi kryteriami. Nie należy jednak skreślać biurka gamingowego, nawet jeśli nie wykorzystamy go do e-sportu. Pod tą kategorią biurek znajdziemy nie tylko designerski czy mocno charakterystyczny wygląd, ale przede wszystkim ponadprzeciętny komfort w użytkowaniu oraz nowoczesne rozwiązania wykorzystujące aktualne nowinki technologiczne. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, zawsze staramy się pomóc w wyborze oraz doposażeniu idealnego miejsca pracy, nauki, zabawy, jakim jest biurko. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub na naszych socialach. Z pewnością wspólnie uzgodnimy wszystkie szczegóły tak, aby biurko spełniało Twoje wszystkie oczekiwania.